נגד כיוון השעון: הראשון-app store

נגד כיוון השעון: הראשון-app store

– App Store של אפל פשוט הפכה 10, שנה אחרי ה-iPhone נכנס הדו-ספרתיים. זה בגלל ה-App Store, הוצג עם iOS v2.0 (למעשה, זה היה ה-iPhone OS אז). אז, זהו רגע טוב לדבר על כמה חנויות יישומים בא להיות.

אחד על iPhone הוא לא חלוץ, למעשה, אבל אפל בסקרנות מחובר כדי הראשון. app store – אלקטרוניים AppWrapper. EAW החל את חייו בתור להדפיס קטלוג ב-1991, אבל בקרוב התחיל כולל דיסקים. כל דיסק יש אפליקציות, מוסיקה ומדיה אחרת, אשר היו מוצפנים. אתה צריך לשלם כדי לפתוח אותם.

Electronic AppWrapper


אלקטרונית AppWrapper

זכור כי הראשון דפדפן האינטרנט הוצג גם לציבור הרחב ב-1991, האינטרנט לא היה מוכן להוריד מלא אפליקציות. באשר קשר עם אפל, EAW מופץ התוכנה הבאה, זה החברה סטיב ג ' ובס הקים לאחר שעזב את אפל. זה היה מאוחר יותר נרכשה על ידי אפל וגם את NeXTSTEP מערכת ההפעלה היה משמש כבסיס עבור MacOS X, iOS ו-התוכנה רצה על ה-Apple Watch ו-Apple TV, כמו גם.

בעבר בקלטות שימשו לאחסון תוכניות שהוקלדה 8-ביט מחשבים. אז אנשים היה ברור רעיון – מה אם אנחנו משחקים את הקלטת רדיו FM ויש לי חברים בבית להקליט את זה? BASICODE ותקנים אחרים עשו בדיוק את זה – שידור אפליקציות באופן אלחוטי ברדיו. וזה בכלל לא מוזר, דרך להפיץ אפליקציות, לפני הדיסקים היו דבר מגזינים ניסויים עם תקליטי ויניל!

Programs could be broadcast over radio and recorded on tape
Before the CD-ROM there was the floppy ROM


תוכניות יכול להיות שידור ברדיו והקליט • לפני ה-CD-ROM היה התקליטון ROM

אבל אלה חסרים חלק מרכזי ו. לא נכון, “אפליקציה חנויות”, הם פשוט דרכים כדי להפיץ יישומים בחינם. “חנות” מרמז על קניית מוצרים וזה חדשנות שהובאו על-ידי אלקטרונית AppWrapper.

1998 ראיתי את הראשון מבוסס אינטרנט חנות אפליקציות למכשירים ניידים – Pda רץ Palm OS, Windows CE או EPOC. השירות היה נקרא Palmix, הושק על ידי טכנולוגיות מידע הודו. ניתן לראות הגרסה המוקדמת של זה דרך WaybackMachine.

הבא בתור היה NTT של i-mode – טלפון, אינטרנט שירות גלישה באינטרנט, דואר אלקטרוני והורדת אפליקציות. את החלק האחרון הגיע כמה שנים לתוך i-mode של קיום נקרא “אני-appli”. זה מותר טלפונים כדי להוריד ולהתקין יישומוני Java.

Browsing i-mode's i-appli store
You could download Devil May Cry!


גלישה-i-mode של אני-appli חנות • אתה יכול להוריד השטן עלול לבכות!

ואז ב-2001 המוביל ספרינט הציג “פלאפונים ועוד”, אשר כפי שהשם מרמז ממוקד להורדה רינגטונים, טפטים, אלא גם אפליקציות J2ME. היו גם עצמאיים שירותים כמו GetJar מ-2004, הוא שימש גם J2ME תוכנה.

J2ME הראשי פלטפורמת תוכנה על featurephones, אבל חכמים באותו הזמן יכול להפעיל את זה יותר מדי, מה שהופך אותו מכנה משותף בין שני סוגים של מכשירים (אשר בתורו עשה את זה אטרקטיבי למפתחים שרוצים להגיע לרווחה בסיס המשתמשים).

תנו לנו להריץ קדימה את החנות הראשונה ב-iPhone. לא, זה לא ה-App Store. Installer.app מאפשר למשתמשים עם מכשירי iphone jailbroken להוריד ולהתקין אפליקציות ואפילו שיפורים ל-iOS. זה היה ב-2007, לפני אפל הודה כי יישומי אינטרנט לא לחתוך אותו. אבל זה לא היה חנות כמו כל תוכנת חינם.

Install.app
Cydia
Cydia


להתקין.האפליקציה • Cydia

ואז הגיע Cydia שעשה תמיכה אפליקציות בתשלום ורץ על מערכת ההפעלה iPhone OS 1.1. זה היה בפברואר 2008, אפל לא תשחרר את מערכת ההפעלה iPhone OS 2.0 (אשר סוף סוף הבאת את App Store) עד יולי של אותה שנה. כפי שאתה יכול לדמיין, Cydia היה משמש לעתים קרובות כדי לקבל תשלום תוכן בחינם, אבל זה הכיל גם את תוכנה של אפל לא רוצה חנות האפליקציות שלה (למשל זה לא היה להוט על emulators זה יכול לטעון חיצוניים משחק ROMs).

האפליקציה בחנויות הם הצלחה מסחררת על הנייד, אבל לא שיניתי את ההרגלים של משתמשי ה-PC – הורדת מתקינים מהאינטרנט, עדיין נפוץ יותר, כמו התקנת מ-DVD או כונן הבזק USB. Microsoft הייתי אוהב את זה אם אתה המשמשים את החנות ב-Windows 10, אבל למרות כמה מגניב אפליקציות, תוכן חופשי, אנשים בעיקר למנוע את זה (אולי להתמקד UWP יישומים לא עוזר).

נייד הוכיח יותר לקרקע פורייה עבור אפליקציה חנויות גדולות – יצרני טלפונים שלהם (sidestepping גוגל) ואפילו אמזון יש אחד. כמו מוצק מקור ההכנסה – נוחות מוחלטת עבור משתמשים – app store יהיה איתנו במשך זמן רב.

Share this Post!

About the Author : alex

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.