נגד כיוון השעון: הסיפור של 5G ו Gs שבאו לפני זה

נגד כיוון השעון: הסיפור של 5G ו Gs שבאו לפני זה

כמו הראשון 5G טלפונים חכמים מתקרבים השיגור, חשבנו שזה הזמן הנכון כדי להתחקות שונים “אלף” – דורות של הטלפוניה הסלולרית והנתונים.

הערה: אנחנו נתמקד GSM הצד של דברים, GSM ו-CDMA התכנסו 4G טכנולוגיה, בכל מקרה.

2G: Circuit Switched Data

CSD היה המוקדם דיגיטלי שיטה כדי לספק קישוריות אינטרנט טלפון נייד (1G או אמפר היה אנלוגי מערכת). נתונים במהירויות היה די איטי, בדרך כלל 9.6 Kbps על GSM ו-14.4 Kbps על רשתות CDMA.

עדיין, זה היה יותר מהיר מספיק כדי להתמודד עם זעיר WAP אתרים, לשלוח ולקבל דואר אלקטרוני ואפילו הודעות פקס. את Nokia 9110 Communicator היו פקס האפליקציה מותקנת מראש, וזה היה עניין גדול אז.

CSD היה למעשה טלפון סלולרי גירסה של dial-up, חוץ מאחר שהרשת דיגיטלי כדי להתחיל עם, לא היה צורך אנלוגי דיגיטלי מדרגה (זוכר את בחיוג צלילים?).

במהירות גבוהה CSD הפך זמין, זה היה ערוצים מרובים להציע מהר יותר חיבור – התחברות של עד 4 ערוצי 115Kbps (או ברשתות מסוימות עד 8). כמה טריקים אחרים שימשו כדי להגביר מהירות, אבל זה יותר מדי עומס על הרשת.

עדיין, אנחנו נראה את הטריק הזה פעם שוב ושוב – לוקח ערוצים מרובים היא הדרך הקלה ביותר כדי להגדיל את המהירות.

2.5 G: General Packet Radio Service

בזמן CSD היה חיוב לפי דקה (עד כמה הרשת היה מודאג, זה היה כמו שיחה), GPRS היה נמכר על ידי מגה. זה לא היה הרבה יותר מהר מאשר HS-CSD, היא הציעה מהירויות סביב 56-114Kbps.

אבל המהירות היא לא מה שהופך GPRS חשוב – זה הזמן לדבר על ממותגת מעגלים לעומת מנות-החלפת רשתות. מיתוג מעגלים בעצם אומר פיזי חיבור בין תחנות בסיס כל הקיבולת של חיבור זה מוקדש המשתמש. ברגע שהמשתמש מסתיימת השיחה שלהם (או CSD מושב), שהחיבור הוא שבור.

מיתוג מנות מחלק את המידע לחתיכות קטנות, יכול לשאת מנות ומבין כל מספר של משתמשים על אותו חיבור. זה אומר שזה הרבה יותר קל משקל, זה יכול להתאים לצורכי המשתמש.

זה מאפשר חיבור קבוע – אין “חיוג”, כאשר המשתמש לא גלישה או הורדת הודעות דוא " ל, הטלפון פשוט לא לשלוח מנות. זה לא לסגור מעגל כמו CSD עושה ובמקום עלים שאינם בשימוש קיבולת עבור משתמשים אחרים.

יתרון המפתח של זה היא טלפונים יכול להיות תמיד מקוון, אשר היה חיוני להתפתחות של “מיידי” ערוצי תקשורת. דברים כמו הודעות מיידיות (למשל אלחוטית הכפר), אבל גם לדחוף דואר אלקטרוני, push-to-לדבר.

2.75 G: נתונים משופרת תעריפים עבור GSM Evolution

אדג ' או “Enhanced GPRS” החל להופיע ב-2003 ו “בולט” שיפור קיימים רשתות GPRS. פעם זה היה מתקדם יותר אפנון תוכנית שילשו את קצבי נתונים על אותו רוחב פס בהשוואה בת 2.5 G סטנדרטי.

טיפוסי קצה חיבור הציעו עד 236Kbps באמצעות 4 זמני הצגת. ההשהיה לא היה גדול ולא יכולתי לטפס 150ms כאשר הרשת עמוסה. עדיין, זה מאסיבי. שיפור 600-700ms חביון של GPRS.

3G: אוניברסלי נייד תקשורת מערכת

UMTS – ידוע יותר כ – 3G רשתות הפך פופולרי בשנים 2004-2005 (אם כי ביפן NTT, היה אחד ב-2001). רגיל רשתות עקף ב 384Kbps, אבל כמה תוספות פותחו כדי להביא את זה לתוך מגה-ביט טווח בפעם הראשונה.

3.5 G: High Speed Downlink Packet Access

הראשון HSDPA סטנדרטי דחף את הדברים עד 3.6 Mbps ולצמצם באופן משמעותי את זמן האחזור. האחרון מהדורות של פרוטוקול קידום מקסימלית תיאורטית כמעט פי 100 כדי 337.5 Mbps.

בזמן HSDPA מעט שיפור טען מהירויות, HSUPA פותחה במיוחד עבור המשימה (U מייצג טען). המהדורה הראשונה הבטיח עד 5.76 Mbps uplink. את שתי הטכנולוגיות ביחד ידועים כמו HSPA.

HSPA+ פותחה צעד ביניים בין 3G ו-4G, האצת מהירויות אפילו גבוה יותר (שוב, תודות באמצעות מספר ערוצים).

רשתות אלה היה אופציונלי כל-IP אדריכלות, שבו תחנות בסיס דיברתי עם רשת over Ethernet.

4G: לטווח ארוך האבולוציה

בתחילה, זה היה מדובב 3.95 G ו-LTE Advanced היה אמור להיות הראשון 4G. אז הספק של משרדי פרסום מעורב, עשה בלגן של דברים. רשתות סלולריות מסוימות אפילו ניסיתי relabel HSPA+ כ “4G”. בשלב זה, ג ' י התחילו להיות למעשה חסר משמעות.

LTE מפרט מאפשרת עד 300Mbps למטה 75Mbps, על-פי המוקדם טלפונים התיישבו עבור מהירויות נמוכות יותר (למשל 100Mbps למטה). חביון יכול להיות נמוך כמו 5 אלפיות השנייה, ביעילות בלתי מורגש למשתמש.

החיים האמיתיים מהירויות השהיית לא היה טוב, כמובן. כאן הוא של AT&T " ח (אזהרה: PDF) רשימות הרשת השיהוי שלה HSPA, HSPA ו-LTE ברשתות שונות אותנו ערים. זה נראה כמו ב-2016 LTE ברשתות 30-40ms חביון בממוצע, HSPA 50-70ms.

Voice over LTE עשו שימוש חובה כל-IP ארכיטקטורת רשת. זה מערכת VoIP עובד מעל 4G חיבור זה הציע איכות שמע טובה (משווק HD Voice) תודה גבוה זמינות רוחב פס. הערה: HD הקול נתמכת על מבוגרים רשתות מדי.

רוב נושאות עדיין תמיכה הישן מעגל החליף שיחות קוליות, אבל חלק לא – Jio בהודו רק חזור לקרוא. עם הדחיפה כדי RCS, השרידים האחרונים של רשתות 2G יכול להיות לשים לצאת לגמלאות בעשור הקרוב.

Share this Post!

About the Author : spinlock

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.