פלאשבק: פרויקט Ara הבטיח שדרוג קל מודולרי טלפונים, אבל אף פעם לא נמסר

פלאשבק: פרויקט Ara הבטיח שדרוג קל מודולרי טלפונים, אבל אף פעם לא נמסר

IBM PC היה חשפה ב-1981, הודות החלטה מוזרה על ידי IBM, זה הפך את סבא של רוב שולחניים ובמחשבים ניידים היום. במקום לעשות את הכול בתוך הבית (כמו עם הקודם IBM פרויקטים), צוות התכנון החליט למיקור חוץ ככל האפשר.

זה הוביל פלטפורמה פתוחה שאפשרה לחברות אחרות כדי לבנות אביזרים, לכתוב תוכנה ולבנות אפילו כל “IBM PC Compatibles”. מאז המחשב בשימוש מעבד אינטל (8088) ואת התוכנה של Microsoft (PC-DOS ו-Microsoft BASIC), זו הייתה לידתו של ה “Wintel” בהמות.

טלפונים ניידים אף פעם לא ממש היה לי “ – IBM PC” רגע. השעון מאמר מכוסה איך לזמן קצר חריץ כרטיס הזיכרון היה משמש הרחבת הנמל. קר לך להוסיף מצלמות, קישוריות Wi-Fi, מקלט GPS ועוד.

זה דעך די מהר ורבים של היום, טלפונים לגמרי סגור – ניתן להחליף סוללות ההיסטוריה, אפילו חריץ כרטיס הזיכרון עצמו הוא נדיר.

פרויקט Ara הבטיח לשנות את זה. זה היה חלקית בהשראת Phonebloks הרעיון והוא התחיל כפרויקט בתוך בבעלות גוגל את מוטורולה מוביליטי. ענקית החיפוש בעבר קניתי כמה פטנטים מ – Modu, חלוצה של מודולריים ניידים.

Modu הרשים ב – MWC 2008 עם זעיר טלפון זה יכול להיות מצויד עם “ג ' קטים”. לדוגמה, סלים ג 'קט הציע תכונה פשוטה הטלפון שולט, boombox' קט ארז רמקולי סטריאו. Modu אפילו שותפות עם בוש/Blaupunkt כדי ליצור ראש יחידה עבור מכוניות יכול לקרוא את מוזיקה מהטלפון.

Modu phone
Modu phone
Modu  BoomBox jacket
Modu Slim Jacket
Modu GSM phone
Modu GSM phone
Modu GSM phone
Modu GSM phone
Modu GSM phone
Modu official pictures


טלפון Modu • רדיו 'קט • סלים ג' קט • אבטיפוס ' קט • רעיונות עבור מעילים • המכונית יחידת הראש

הרעיון מאחורי פרויקט Ara היה לפתח “החלפים” (endoskeletal מסגרות), אשר יהיה רק מרכיב זה של גוגל/מוטורולה מייצרת. המסך יהיה מחובר חריץ בצד הקדמי, האחורי היה חריצי הרחבת מודולים.

זה כולל כל דבר החל את היסודות, מצלמות, רמקולים – אקזוטיים דברים כמו פיקו מקרנים, מכשירים רפואיים. משתמשי היה חינם לערבב ולהתאים מודולים לטעמם.

הם יכולים, למשל, להוסיף מספר סוללות, מספר רמקולים וכן הלאה. מודולים היו הניתנים להחלפה חמה מדי, אז אתה יכול לקחת תוספות בתיק שלך ולשנות את הטלפון בתוך דקות.

התכנית הייתה לי בשלושה גדלים סטנדרטיים: קטן (בערך בגודל של. Nokia 3310), בינוני (נקסוס 5) גדול (Galaxy Note 3, יהיה זמין מאוחר יותר). גדול יותר את מסגרת, יותר מודולים אתה יכול להתחבר.

אתה מוכן לקנות starter kit, שכלל ניתוח אנדו עם סוף נמוך מעבד, סוללה קטנה, קישוריות בסיסיות ועל מסך מודול. אחרי זה, האפשרויות היו מוגבלות רק על ידי מה להוסיף על מודולים אתה צריך או יכול לקנות מהחנות.

Flashback: Project Ara promised modular phones that are easy to upgrade and repair

רק חושב, כמה מגמות מודרניות בקלות היה יכול להיות משוכפלת על ידי כל אדם בתוך דקות. מצלמות מרובות? קל. רוצה מסך על הגב? לעשות. המשחקים שולט? למה לא.

גוגל היה שאפתן חלומות, גם מציע מספר החלקים יכול להיות דייזי-כבול, כך שאתה יכול לצרף גם מודולים רבים ככל שאתה צריך. חלקים של מודולים הולך להיות מודפס 3D (כולל דיור ועוד כמה רכיבים חשמליים), אשר היה פותח את הדלת עבור אלפי מאוד מודולים מותאמים אישית.

כמה גיקים השאיפה הייתה להיות הורידו – 3D הדפסה על מגנט חכם מערכת לקיבוע מודולים היה הפיל. בסופו של דבר, כל הפרויקט בוטל.

חלק של פרויקט Ara חי של מוטורולה MotoMods. אנחנו ראינו מצלמה Hasselblad, א פולארויד מדפסת, לי gamepad ויותר לאחרונה, 5G מודם. אבל MotoMods הם far cry מ-Project Ara.

Moto GamePad
Moto TurboPower Pack
JBL SoundBoost 2
Moto Style Shell with Wireless Charging


מוטו GamePad • TurboPower Pack • JBL SoundBoost 2 • מוטו בסגנון מעטפת עם טעינה אלחוטית

כמובן, אתה יכול לצרף רק אחד MotoMod בכל פעם. עם זאת, עיקר ההבדל הוא כי מוטורולה מוכרת לך להשלים את הטלפון ללא אפשרות להחליף מרכיביו. את החלפת ישנים או שבורים מודולים כמו גם הגדרה מחדש את הגדרות בסיסיות של הטלפון היה בלבו של פרויקט Ara.

זה היה הבטחה זה מפתה כמו היום כפי שהיה אז. עבור רבים, הסיבה היחידה לקנות טלפון חדש הוא חדש, מצלמה טובה יותר, או כי הסוללה של המכשיר הישן שלהם כבר לא מחזיק מעמד. עם עארה, בעיות אלה יכולות להיפתר במהירות ובזול. ללא עארה, טלפון שדרוגים של הכל-או-כלום.

Share this Post!

About the Author : spinlock

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.